Nazwa projektu: Segreguj na 5

Projekt współfinansowany przez: Urząd m.st. Warszawy (Biuro Edukacji)
Miejsce prowadzenia projektu: Warszawa
Data: sierpień 2020 – listopad 2020
Beneficjenci: Dzieci w wieku przedszkolnym, uczęszczające do placówek edukacyjnych na terenie Warszawy

Cele projektu: Celem zadania publicznego jest upowszechnienie zasad segregacji śmieci wśród społeczności warszawskiej, poprzez zwiększenie wiedzy i świadomości na temat segregacji wśród dzieci w wieku przedszkolnym oraz wśród ich nauczycieli i opiekunów.

Działania:

W ramach 150 warsztatów edukacyjnych przeprowadzonych w minimum 40 warszawskich przedszkolach, Fundacja zwiększy umiejętności segregacyjne u 3000-3700 dzieci w wieku 4-7 lat. Jednocześnie poprzez 7 szkoleń zorganizowanych dla min. 128 nauczycieli Fundacja zwiększy wiedzę nauczycieli z obszaru segregacji. Jednocześnie wyposaży nauczycieli w niezbędne materiały edukacyjne potrzebne do przeprowadzenia różnorodnych gier i zabaw z tematyki segregacji śmieci. 300 nauczycieli otrzyma grę „Segregacja na 5”, broszurę „segregacja na 5” – stworzoną na rzecz projektu przez Fundację oraz prezentację z minimum 20 różnorodnymi grami i zabawami z Polski i świata – w tym ok 15 stworzonymi przez Funację Culture Lab w latach 2017-2020. 300 nauczycieli zobowiąże się do przeprowadzenia minimum 1 dodatkowych warsztatów w roku szkolnym 2020/2021 zapewniając przeprowadzenie edukacji segregacyjnej dla min. 6000 dzieci.

Jak zgłosić się na warsztaty?

Od 15 września do 30 listopada 2020 roku, Fundacja CultureLab przeprowadzi 150 warsztatów dla łącznej liczby 3000 dzieci. W każdym ze zgłoszonych przedszkoli Fundacja poprowadzi od 3 do 5 jedno-godzinnych warsztatów w wybranym dniu (liczba warsztatów uzależniona będzie od liczby grup prowadzonych przez przedszkole. Duże placówki będą mogły otrzymać aż 5 warsztatów).

Jednocześnie każda placówka otrzymująca warsztaty zobowiąże się do oddelegowania minimum 2 swoich nauczycieli na szkolenie odbywające się w okresie wrzesień – grudzień 2020, oraz do przeprowadzenia minimum 1 dodatkowych warsztatów dla dzieci już na własną rękę.

W przypadku zamknięcia szkół, Fundacja będzie prowadzić warsztaty online dla dzieci.

Zgłoszenia na warsztaty odbywać się będą online. Formularz do rejestracji dostępny będzie od 10 września TUTAJ.

Jak zgłosić się na szkolenia dla nauczycieli?

Od 1 października do 8 grudnia 2020 roku Fundacja przeprowadzi 7 szkoleń dla minimum 128 nauczycieli oraz wyposaży nauczycieli w niezbędne materiały edukacyjne potrzebne do przeprowadzenia różnorodnych gier i zabaw z tematyki segregacji śmieci. Szkolenia przybierać będą 3 formy:

– 2 szkolenia stacjonarne z WCIES (dwa, trzy-godzinne szkolenia dla łącznej liczby 40 nauczycieli przedszkolnych) *Rejestracja bezpośrednio na platformie https://kursy.wcies.edu.pl/pl/Kursy

– 1 szkolenie online z WCIES ( 1,5 godzinne szkolenie dla 20-50 nauczycieli – rekrutacja przebiegnie przez platformę WCIES, szkolenie poprowadzi Fundacja) * rejestracja bezpośrenio https://kursy.wcies.edu.pl/pl/Kursy

– 4 szkolenia stacjonarne w wybranych dzielnicach Warszawy dla łącznej liczby ok 80 nauczycieli (szkolenia poprowadzone dla przedszkoli które otrzymają bezpłatne warsztaty Fundacji) W przypadku zamknięcia szkół szkolenia zostaną zorganizowane online.  Na szkolenia nauczyciele rejestrują się wraz z zapisem na otrzymanie bezpłątnych warsztatów (TUTAJ)

O wszystkich szkoleniach będziemy informować na bierząco na naszej stronie Facebook: https://www.facebook.com/TupTupTup.CultureLab

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.