Fundacja CultureLab jest na miejscu w Ukrainie i  pomaga dzieciom wewnętrznie przesiedlonym. Potrzeby humanitarne najmłodszych  rosną w zastraszającym tempie. Dostęp do opieki medycznej, dostęp do wody, żywności czy podstawowych produktów higienicznych jest ogromna. Matki z dziećmi opuszczają swoje domy. Część dociera do Polski, Rumunii czy Mołdawii. Setki tysięcy matek z dziećmi zostaje w Ukrainie bez środków do życia.

Zebrane środki przekazujemy do 300 punktów czasowego przebywania: schronów, sal gimnastycznych i innych miejsc gdzie kilkanaście tysięcy dzieci i matek znajduje bezpieczne schronienie. Organizujemy wsparcie psychologiczne (tzw. lotne grupy jeżdżące od pkt do punktu, wspierając dzieci), opiekę medyczną, czystą wodę i środków higieniczne. Współpracujemy z lokalnymi partnerami. Przed wojną wraz z nimi wspieraliśmy rozwój przedszkoli i szkół. Obecnie dbamy o to, by dzieci żyły godnie.

Przekaż darowiznę i pomóż nam działać!

Możesz również wesprzeć nasze działania, wykonując tradycyjny przelew na poniższe dane.

⏩ Fundacja CultureLab

⏩ nr rachunku IBAN: PL 36 1140 2004 0000 3202 7840 0481

⏩ tytuł: dla Ukrainy

⏩ BIC: BREXPLPWMBK

Działania CultureLab dla Ukrainy

Zbiórka Fundacji CultureLab została uwzględniona na stronie Kancelarii Premiera Rady Ministrów jako wiarygodna organizacja pomocowa #PomagamUkrainie