Weź udział w projekcie „Bezpieczne domy, przyjazne miasta” – otrzymaj książki!

5 października 2020 przypada Światowy Dzień Mieszkalnictwa. Weź udział w projekcie, otrzymaj bezpłatne materiały edukacyjne tj. scenariusze, bajki edukacyjne, piosenki i audiobooki i poprowadź fascynujące zajęcia dla dzieci we wrześniu 2020 roku!

Chcesz aby dzieci poznały jak mieszkają ich rówieśnicy w Afryce, Azji czy Ameryce Płudniowej? Chcesz zachęcić dzieci do działań na rzecz własnego miasta? Chcesz otrzymać ciekawe materiały edukacyjne, dostosowane do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym?

Jeśli odpowiedź na wszystkie powyższe pytania brzmi tak, to projekt „Bezpieczne domy, przyjazne miasta” jest dla Ciebie!

Aż 400 bezpłatnych egzemplarzy książki „Bezpieczne domy, przyjazne miasta” czeka na przedszkola, szkoły i biblioteki z terenu całej Polski, które wezmą udział w naszym projekcie!

Projekt  „Bezpieczne domy, przyjazne miasta ” realizowany jest przez Fundację Habitat for Humanity Poland oraz Fundację CultureLab. Projekt finansowany jest ze środków Unii Europejskiej. Jest częścią większego projektu „Build Solid Ground” oraz międzynarodowej kampanii rzeczniczej Habitat for Humanity International, której celem jest poprawa dostępu do ziemi jako krok do uzyskania godnego miejsca do życia

Zasady udziału w projekcie Bezpieczne Domy - Przyjazne Miasta

Jeśli chciałbyś otrzymać od nas książkę z bajkami oraz scenariusze zajęć „Bezpieczne domy, przyjazne miasta” , zapoznaj się z poniższymi zasadami:

Celem projektu jest zwiększenie wiedzy dzieci w wieku 5-9 lat na temat mieszkalnictwa w różnych częściach świata. Poprzez projekt dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym dowiedzą się:

– jakie wyzwania stoją przed miastami w Azji, Afryce i Europie

– jak wyglądają domy w różnych częściach świata (budowane z cegieł, drewna, śniegu, skór)

– jakie są najciekawsze rozwiązania środowiskowe i społeczne w miastach zrównoważonych/ przyjaznych środowisku i człowiekowi.

Nauczyciele biorący udział w projekcie otrzymają od Fundacji CultureLab prezentacje, zadania plastyczne, zgadywanki, łamigłówki czy karty pracy.

 • 1 nauczyciel może otrzymać 1 komplet bezpłatnych książek (1 książkę z bajkami oraz 1 publikację ze scenariuszami zajęć). Materiały będę wysyłane do nauczycieli w pierwszym tygodniu września.
 • Aby otrzymać książkę, należy:
  • do 30 czerwca zarejestrować się w projekcie (wypełniając formularz)
  • w okresie od 1 września 2020 do 30 października 2020 przeprowadzić min. jedne warsztaty/ lekcję/ zajęcia z tematyki mieszkalnictwa
  • do 10 listopada, wypełnić online potwierdzenie przeprowadzenia zajęć w postaci krótkiego podsumowania (nazwa placówki, liczba dzieci, tytuł warsztatu, opis (300 – 500 znaków). Potwierdzenie należy wypełnić online. Nie należy go wysyłać mailem.
 • Chęć otrzymania książki może wyrazić zarówno dyrekcja jak i nauczyciel poprzez wypełnienie formularza online. W formularzu zebrane są dane niezbędne do kontaktu z nauczycielami oraz dane adresowe placówki,  do której ma zostać wysłana książka.
 • Prosimy o nie wysyłanie maili z prośbą o wysyłkę bezpłatnej książki. Zgłoszenia przyjmujemy JEDYNIE poprzez wypełnienie specjalnie przygotowanego formularza.
 • Wszystkie placówki, które zostaną zakwalifikowane do bezpłatnej wysyłki książek, zostaną powiadomione do dnia 30 czerwca. W przypadku braku zgłoszeń 400 nauczycieli, odbędzie się dodatkowa rekrutacja w okresie letnim.
 • W przypadku większej liczby zgłoszeń, o zakwalifikowaniu do projektu decydować będzie kolejność

UWAGA: Grupą docelową projektu są dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

[subscribe]