Warsztaty w przedszkolach i szkołach

Zapraszamy przedszkola z Warszawy i okolic, do zapoznania się z naszą nową ofertą warsztatową, przygotowaną na rok 2019/20.

Fundacja CultureLab tworzy i prowadzi warsztaty w oparciu o autorskie bajki dotyczące praw dziecka, ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. Cykl warsztatów Tup Tup Tup, na tropie wielkiej przyjaźni nawiązuje do Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Dzięki warsztatom dziecko nie tylko zdobędzie wiedzę z zakresu ochrony środowiska i praw człowieka, interaktywne formy zabawy pełne ilustracji, zdjęć, filmów i muzyki, jak i ambitne zadania plastyczne uwrażliwią dzieci na potrzeby Świata i Ludzi. W tym roku skoncentrujemy się na poniższych tematach:
.

PRAWA DZIECKA

Reniferzyca Greta stoi przy mikrofonie i wygłasza swoje przemówienie

– Czy kobieta może zostać prezydentem?
– Jak dbać o siebie?
– Jak dbać o innych?

OCHRONA ŚRODOWISKA

Myszka zdziwionym wzrokiem patrzy na dołek w ziemi

– Czy ryby potrzebują naszej ochrony?
– Co to jest bioróżnorodność i czemu ona służy?
– Czy grozi nam susza?

ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

zwierzaki uważnie słuchają porad Gerwazego

– Co to znaczy “marnowanie wody”?
– Po co segregować śmieci?
– Co to jest “zielona energia”?
– Czy jesteśmy odpowiedzialnymi konsumentami?

Stałe elementy warsztatów

CZYTANIE BAJKI (10-15 minut)

Głównymi bohaterami bajek TupTupTup jest troje przyjaciół z Podlasia: sówka, pies i kot. W trakcie różnorodnych przygód, zwierzaki wciągną dzieci w swój magiczny świat i pokażą, jak ważne są zdrowe odżywianie, pomoc ubogim, segregowanie śmieci, odpowiedzialne zakupy czy gaszenie światła.
Na dywanie, w miłej atmosferze, autorka Bajek TupTupTup przeczyta jedną wybraną bajkę a najpilniejsi słuchacze zostaną nagrodzeni.

INTERAKTYWNE ZABAWY

Najważniejsze słowa oraz przesłanie bajki zostanie wplecione w quiz, grę lub inną interaktywną zabawę. Dzięki ilustracjom, zdjęciom, muzyce, filmowi, planszom i rekwizytom dzieci utrwalą wiedzę przemyconą w bajce TupTupTup.

ZADANIE PLASTYCZNE

Plastyka z tuptuptup.org.pl to  farba, kredka, klej i tektura jak również gips, pianki, materiałowe torby i inne niestandardowe materiały plastyczne.

Plastyka z tuptuptup, to połączenie sztuki i ważnych tematów.

Teatrzyk cieni, zentangle, graffiti czy sztukę dekoracyjną wykorzystamy do opowiedzenia o rafach koralowych, idei tolerancji czy aktywizacji społeczeństwa obywatelskiego. W trakcie warsztatów dzieci poznają nowe techniki artystyczne, a jednocześnie utrwalą najważniejsze przesłanie warsztatów.

Kilka liczb

Zapraszamy do kontaktu. Długość i rodzaj warsztatów dopasujemy do Państwa potrzeb.

Maria Shmelova, Dyrektor Kreatywna

e-mail: maria.shmelova@culturelab.pl, tel: 609 100 270