Rekomendacje edukacyjne: ku integracji – Samorządowy Okrągły Stół

plakat wydarzenia samorządowy okrągły stół

Na początku maja przedstawicielki naszej fundacji wzięły udział w Samorządowym Okrągłym Stole 🇺🇦🇵🇱. Wydarzenie odbywało się we Wrocławiu, a jego celem było wypracowanie jak najlepszych rekomendacji dotyczących przyjęcia w Polsce uchodźczyń i uchodźców z Ukrainy. Efektem debat będzie Biała Księga, która w całości zostanie opublikowana już wkrótce. Dzisiaj dzielimy się z Wami najważniejszymi ustalenia podstolika edukacyjnego, który współtworzyła Monika Miłowska.

W odpowiedzi na wyzwania – 10 założeń przekrojowych

Jak włączyć ukraińskie dzieci w polską edukację? Jak wspierać te, które wrócą do domu? Co z dziećmi w wieku przedszkolnym? Jak przygotować się do okresu wakacyjnego? Na te i inne pytania szukano odpowiedzi we Wrocławiu. Poniżej, w formie graficznej, prezentujemy „10 założeń przekrojowych”, które w zarysie opisują wypracowany sposób podejścia do problemów i wyzwań systemu oświaty i szkolnictwa wyższego w Polsce.

Szczegółowe rekomendacje (jest ich dokładnie 41) można znaleźć w niedawnym artykule Piotra Pacewicza dla OKOPress, polecamy uwadze ->

[subscribe]