Pierwszy raport Mapuj Pomoc już dostępny!

logo mapuj pomoc na tle wstęgi w barwach ukrainy

To dopiero początek naszych działań w ramach Mapuj Pomoc, ale już teraz ogromnie cieszymy się z tego, co udało nam się do tej pory osiągnąć. Dzięki wsparciu Americares oraz Mercy Corps tworzymy platformę, która staje się prawdziwym centrum pomocy dla uchodźców z Ukrainy, a także pozwala usprawniać i uskuteczniać działania pomocowe różnorodnych organizacji. Właśnie przygotowaliśmy nasz pierwszy raport!

Mapuj Pomoc – zebrane dane

W naszej bazie można znaleźć już 319 organizacji oraz instytucji z całej Polski, które aktywnie wspierają uchodźców z Ukrainy. Mapujemy placówki, które oferują pomoc materialną, psychologiczną, prawną, noclegową etc. Udostępniamy dane w podziale na województwa, miasta, konkretny zakres pomocy/potrzebnego wsparcia. W każdym tygodniu dodajemy ok. 50 nowych miejsc. W naszym pierwszy raporcie zebraliśmy dane dotyczące m.in.:  

  • aktualnych potrzeb placówek;
  • dostępnych form wsparcia materialnego i usługowego;
  • liczb organizacji działających w danym województwie.

Dołącz do nas!

Zachęcamy do zapoznania się z treścią raportu, zadawania ewentualnych pytań i wspierania naszej inicjatywy. Prosimy także o przekazywanie informacji na temat wszelkich lokalnych organizacji, które dotąd nie zostały uwzględnione w Mapuj Pomoc, mail kontaktowy -> mapujpomoc@culturelab.pl. Zainteresowanych zapraszamy na naszą stronę internetową -> http://mapujpomoc.pl oraz do śledzenia nas na Instagramie -> https://www.instagram.com/mapujpomoc/

[subscribe]