DZIECI DZIECIOM – zgłoś przedszkole do pomocy!

Zgłoś przedszkole lub szkołę i wesprzyj Fundację CultureLab w niesieniu pomocy.

Nie ustajemy w działaniach pomocowych dla Ukrainy.

Już dziś ruszamy z akcją „DZIECI DZIECIOM”, w którą chcemy zaangażować jak najwięcej szkół i przedszkoli. Placówki z Warszawy mogą pomóc rzeczowo i finansowo. Placówki spoza Warszawy na ten moment wyłącznie finansowo.

Zgłoście się do Akcji i w dniach 14-18 marca (poniedziałek – piątek) przeprowadźcie w Waszej placówce zbiórkę rzeczy i/lub pieniędzy. W piątek zorganizujemy transport z waszych placówek, do miejsca zbornego, gdzie 19 marca (sobota) przesortujemy zebrane dary i wyślemy na Ukrainę.

Transport do Lwowa Fundacja otrzymała bezpłatnie!

Zebrane fundusze możecie wpłacić na numer konta:  36 1140 2004 0000 3202 7840 0481 z dopiskiem: Akcja „Dzieci dzieciom”

Chcesz włączyć się do Akcji? Wyślij szybkie zgłoszenie!

Więcej o akcji

Fundacja CultureLab rozpoczyna zbiórkę pieniędzy na rzecz matek i dzieci pozostających w  bunkrach, salach gimnastycznych i innych czasowych „punktach ochrony”.

Zbiórka Fundacja CultureLab została zweryfikowana przez przez Kancelarię Premiera Rady Ministrów i zamieszczona na stronie #PomagamUkrainie

Wspólnie z naszym partnerem Yurashky oraz odważnymi, ukraińskimi nauczycielkami, pedagogami i psycholożkami Fundacja CultureLab:

  •   organizuje mobilne grupy wsparcia psychologów . Psychologowie i pedagodzy,  będą przemieszczać się za pomocą busów, prowadząc terapie grupowe i  wsparcie psychologiczne dla matek i dzieci w miejscach gdzie przebywa ich znaczna liczba.

-> zbieramy fundusze na opłacenie choć części pensji psycholożek i edukatorek, opłacenie kosztów paliwa, transportu oraz koordynację w trudnym terenie

  • zapewnienia podstawowego wyposażenia w materiały edukacyjne dla świetlic, tworzonych w 300 tymczasowych i chwilowo prowizorycznych ośrodkach pomocy dla matek i dzieci
  • dostarcza środki czystości i środki higieniczne (podpaski, pampersy, mydła, szampony, proszki do prania)
  • dostarcza podstawowe leki (środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, bandaże, środki na oparzenia)

Na zachodzie Ukrainy utworzono obecnie 300, czasowych miejsc opieki i ochrony dla matek z najmłodszymi dziećmi. Na wschodzie Ukrainy, w bunkrach i piwnicach, na zachodzie, w szkołach, przedszkolach, domach pomocy społecznej rozstawiono polowe łóżka lub materace i przygotowano miejsce schronienia dla matek z dziećmi.

[subscribe]