Bonabanco Chess Festival i CultureLab – razem dla Ukrainy

plakat wydarzenia BB Chess Festival i CultureLab

Od 2 do 5 czerwca trwać będzie wyjątkowa impreza szachowa przeznaczona dla branży TSL – Bonabanco Chess Festiwal. Co wspólnego z tym wydarzeniem ma nasza fundacja? Oczywiście chodzi o pomoc dla Ukrainy!

Program festiwalu

To już druga edycja Bonabanco Chess Festiwal. W tym roku uczestnicy wydarzenia będą mogli obejrzeć wykłady prowadzone przez czołówkę świata szachowego w Polsce, zagrać z arcymistrzami, wziąć udział w Ogólnopolskich Mistrzostwach branży TSL, a także przygotować się do turnieju głównego oraz, po przejściu eliminacji, wziąć udział w II Grand Prix bonabanco, który będzie zwieńczeniem festiwalu w niedzielę 5 czerwca. Wszystkie wydarzenia będą transmitowane w serwisie YouTube oraz przez twitch.tv. Organizatorzy zaznaczają, że tym razem skupią się na osobach, które dopiero rozpoczynające swoją przygodę z szachami – część wykładów będzie miała na celu przybliżenie laikom tajników tej królewskiej gry.

Mecz charytatywny – wsparcie dla Ukrainy

Szczególnym wydarzeniem podczas festiwalu będzie mecz charytatywny Polska – Ukraina rozgrywany pomiędzy arcymistrzami z obu krajów. Pula nagród tego meczu – 7500 PLN – zostanie przekazana naszej fundacji na wsparcie działań humanitarnych w Ukrainie (konkretnie: na pomoc matkom i dzieciom wewnętrznie przesiedlonym, zorganizowanie żywności, środków higienicznych, wsparcia psychologicznego itp.). Dodatkowo, w trakcie meczu również będzie prowadzona zbiórka charytatywna, tak więc uczestnicy i widzowie rozgrywek będą mieli szansę przekazać dowolną darowiznę na rzecz CL.

Zagraj z arcymistrzami

Uczestnicy Bonabanco Chess Festival 2022 będą mieli okazję zagrać z arcymistrzami i mistrzami świata szachowego. W tegorocznej edycji udział wezmą: Michalina Rudzińska – aktualna mistrzyni Polski, trener kadry narodowej Bartosz Soćko, a takżeMaciej Klekowski, Mateusz Kołosowski, Krzysztof Budrewicz „Szachuś”, Maciej Domin „Marianczello” oraz Antoni Szustakowski.

Rozgrywki będą się odbywać na platformie chess.com. Szczegółowy program, linki do zapisów i wydarzeń znajdują się na stronie -> bonabanco.com/produkty/chess-festival-2022.

Partnerami imprezy są: Trans.eu, infoszach.pl, partnerem medialnym jest portal Trans.INFO.

bonabanco jest twórcą klastra #bonabanco – społeczności zrzeszającej przewoźników, spedytorów i załadowców. Firm, które współpracują z partnerami z klastra na uczciwych warunkach i korzystają ze specjalnych ofert wspierających prowadzenie ich biznesu.

Wesprzyj nasze działania humanitarne już teraz!

Przypominamy, że wszyscy, którzy chcą wesprzeć nasze działania humanitarne w Ukrainie, mogą zrobić to szybko i wygodnie przez naszą stronę POMAGAM 👉🏼 https://tuptuptup.org.pl/pomagam/ lub wykonując tradycyjny przelew na dane:

Fundacja CultureLab

⏩ nr rachunku IBAN: PL 36 1140 2004 0000 3202 7840 0481

⏩ tytuł: dla Ukrainy

⏩ BIC: BREXPLPWMBK

[subscribe]