Nazwa projektu: Tup Tup po Warszawie – dziedzictwo kulturowe dla najmłodszych

Projekt współfinansowany przez: Urząd m.st. Warszawy (Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków)
Miejsce prowadzenia projektu: Warszawa
Data: marzec – październik 2019
Beneficjenci: Dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym zamieszkujące Warszawę oraz warszawskie rodziny

sowa pokazuje aplikację Tup Tup po Warszawie

Cele projektu: zainteresowanie dzieci, mieszkające w stolicy, kwestiami Dziedzictwa Kulturowego Warszawy. Poprzez indywidualne spacery jak i rodzinne biegi bazujące na aplikacji mobilnej, chcemy dotrzeć do jak największego grona dzieci w wieku 5-12 lat i zaznajomić je z legendami, ciekawostkami i historią najważniejszych zabytków Warszawy.

Działania:
1. Powstanie dodatkowe 2 wersje językowe: aplikacja Tup Tup po Warszawie będzie dostępna dla osób posługujących się językiem angielskim i rosyjskim. Obydwie wersje językowe będą trwałe i ogólnodostępne, gdyż jednorazowe zamieszczenie aplikacji na Google Play umożliwia bezpłatne, nielimitowane możliwości pobierania i przechowywania aplikacji przez dowolny czas (po skończonym projekcie, w październiku 2019 roku aplikacja będzie wciąż pobierana bezpłatnie przez turystów i mieszkańców Warszawy, bez żadnego limitu ilościowego).

2. W trakcie trwania projektu minimum 200 rodzin posługujących się językiem angielskim pobierze aplikację i w trakcie zwiedzania Warszawy zapozna swoje dzieci z ciekawostkami, legendami i historycznymi informacjami na temat wybranych zabytków Warszawy.

3. 20 placówek edukacyjnych, minimum 400 dzieci weźmie udział w spacerach tematycznych po Warszawie – w czerwcu i we wrześniu 2019 roku.

4. Minimum 20 rodzin weźmie udział w 2 spacerach rodzinnych po Warszawie.

5. Ponad 1500 placówek dydaktycznych z Warszawy (przedszkola i szkoły podstawowe – lista Kuratorium oświaty z 2018 roku) zostanie poinformowanych o możliwości skorzystania z aplikacji mobilnej.

6. Kampania promocyjna dotrze do minimum 50 000 warszawiaków.

7. Minimum 50 przedszkoli i 50 szkół wesprze zadanie publiczne Miejskiego Konserwatora Zabytków, za pomocą działań promujących, informując na zebraniach lub tablicach ogłoszeń w szkołach i przedszkolach o możliwości pobrania aplikacji.

8. Opracowanie 2 scenariuszy tras, z zadaniami na spostrzegawczość, w oparciu o aplikację (scenariusze będą wykorzystane w trakcie spacerów szkolnych i rodzinnych).

9. 100 placówek prowadzących Lato w mieście zostanie zaproszonych na indywidualne spacery po Warszawie, w oparciu o Aplikację oraz 2 scenariusze przygotowane na spacery czerwcowe i wrześniowe.

Kontynuacja projektu Tup Tup po Warszawie