Fundatorami, a obecnie Członkami Zarządu Fundacji jest Monika Miłowska oraz Maria Shmel’ova.

Fundatorki są ekspertkami z zakresu współpracy i edukacji rozwojowej oraz humanitarnej, w tym w szczególności: praw człowieka, różnorodności międzykulturowej i zrównoważonego rozwoju.

maria

Maria Shmel'ova

Członek Zarządu, ILUSTRACJE I PLASTYKA

Posiada wieloletnie doświadczenie w koordynacji różnorodnych projektów finansowanych przez polskie i zagraniczne fundusze. Przez ostatnie dziesięć lat pracowała w organizacjach międzynarodowych i organizacjach pozarządowych w Polsce, takich jak UNGC, UNDP i Instytut Studiów Wschodnich. Przed tym pracowała w administracji państwowej i organizacjach pozarządowych na Ukrainie.

Absolwentka dwóch kierunków: międzynarodowe stosunki gospodarcze oraz międzynarodowe stosunki i dyplomacja. Autorka kilku artykułów na temat polityki międzynarodowej w polskich i zagranicznych periodykach. Z zamiłowania graficzka i ilustratorka.

monika

Monika Miłowska

Członek Zarządu, BAJKI I ZABAWY

Edukatorka, ekspertka ds. współpracy rozwojowej i pomocy humanitarnej.

Z wykształcenia Geografka i Orientalistka

Zwiedziła ponad 50 państw na świecie, a w 10 (w tym w Uzbekistanie, Kirgistanie, Boliwii i Indiach) prowadziła badania terenowe lub nadzorowała międzynarodowe projekty rozwojowe. Pracowała w międzynarodowych organizacjach pozarządowych oraz agendach i inicjatywach ONZ: UN Global Compact, Microfinance Centre, UNICEF Polska. Od 2013 roku współpracuje z polskim biznesem w ramach polskich i globalnych działań CSR oraz wykłada na UW Zarządzanie Pomocą Humanitarną.

IMG_2123

Danuta Trzcińska

Koordynator, MAPUJ POMOC

Z wykształcenia i zamiłowania geografka. Pasję do podróżowania oraz poznawania nowych miejsc i ludzi realizowała m.in. w pracy w branży turystycznej. Kilka lat spędziła w Irlandii i w Danii, poszerzając swoje horyzonty – nie tylko myślowe – oraz bezpośrednio doświadczając różnorodności i wielokulturowości. Zafascynowana rozwojem człowieka, edukacją alternatywną, ideą porozumienia bez przemocy, jako opiekunka towarzyszyła dzieciom w leśnym przedszkolu, spędzając czas w naturze i wzajemnie się z nimi inspirując. Cenną wartością jest dla niej praca z misją na rzecz innych istnień i planety. W Fundacji CultureLab koordynuje projekt Mapuj Pomoc skierowany do uchodźczyń i uchodźców z Ukrainy.

Aga-2nd_v1

Agnieszka Zabrzewska

Koordynator, TUP TUP TUP

Trenerka z zakresu edukacji międzykulturowej, globalnej oraz dla zrównoważonego rozwoju. Z wykształcenia mgr inż. architektury krajobrazu, florystka i nauczycielka. Zgłębianiem wiedzy o świecie zachłysnęła się, studiując w Czechach i w Niemczech oraz pracując dla misji chrześcijańskich. Swoje kompetencje nabyła w licznych projektach interdyscyplinarnych oraz we współpracy międzynarodowej. Swoje dotychczasowe doświadczenie zawodowe zawdzięcza przede wszystkim udziałowi w realizacji zadań, wspieranych przez polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych lub programy współfinansowane ze środków ERASMUS+.

W Fundacji CultureLab współautorka zabaw plastycznych i gier edukacyjnych o tematyce zrównoważonego rozwoju oraz ilustratorka części łamigłówek.

IMG_20220822_140615a

Julia Stankiewicz

Koordynator, TUP TUP TUP

Do zespołu Fundacji dołączyła w listopadzie 2021. Z wykształcenia logopedka – w Fundacji również zajmuje się komunikacją, ale od nieco innej strony. Wspiera nasz zespół również w administracji. Szuka najlepszego sposobu na organizację czasu, testując coraz nowsze aplikacje.

foto_strona

Iwona Górka

Specjalistka ds. komunikacji i promocji, MAPUJ POMOC

Twórczyni treści, copywriterka i recenzentka książek. Posiada doświadczeniem w koordynacji projektów, a także w różnorodnych działaniach marketingowych. Wieloletnia freelancerka, związana z branżą wydawniczą, psychologiczną i językową, współpracująca z organizacjami pozarządowymi. Z wykształcenia edytorka i antropolożka kultury.

IMG_20210313_144349

Katarzyna Jarzyńska

Koordynator, TUP TUP TUP

Z wykształcenia psycholożka, z zamiłowania graficzka i ilustratorka, współautorka zabaw plastycznych i gier edukacyjnych o tematyce zrównoważonego rozwoju, prowadzi warsztaty edukacyjne dla najmłodszych w całej Polsce. Kocha podróże i odkrywanie nowych miejsc. Tworzy akwarelowe wzory powierzchniowe, głównie dla najmłodszych.

Fundacjaa

Aleksandra Penkowska

Adwokat, TUP TUP TUP

Posiada ona kilkunastoletnie doświadczenie w doradztwie prawnym dla klientów polskich i zagranicznych. Jej specjalizacją i pasją jest ochrona własności intelektualnej.

Regularnie wspiera wiedzą organizacje pozarządowe. Bierze udział w projektach propagujących wiedzę prawną wśród dzieci i młodzieży. Aktywnie uczestniczy w pracach międzynarodowych stowarzyszeń prawniczych pracując m.in. nad raportami o stanie prawa i praktyki krajowej dotyczącymi wybranych zagadnień prawa własności intelektualnej.

Ukończyła Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, a także Szkołę Prawa Uniwersytetu Cardiff (uzyskując Certificate of Higher Education in Legal Studies), Szkołę Prawa Angielskiego i Europejskiego zorganizowaną przez Uniwersytet Warszawski we współpracy z Uniwersytetem Cambridge. Absolwentka Studiów Podyplomowych z Prawa Własności Intelektualnej na Uniwersytecie Warszawskim i Historii Sztuki w Collegium Civitas w Warszawie. Na listę adwokatów Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie wpisana od 2014 r. Po zdaniu egzaminu adwokackiego kontynuuje swój rozwój zawodowy regularnie uczestnicząc w polskich i międzynarodowych szkoleniach.

Miłośniczka gór o każdej porze roku.