Fundatorami, a obecnie Członkami Zarządu Fundacji jest Monika Miłowska oraz Maria Shmel’ova.

Fundatorki są ekspertkami z zakresu współpracy i edukacji rozwojowej oraz humanitarnej, w tym w szczególności: praw człowieka, różnorodności międzykulturowej i zrównoważonego rozwoju.

IMG_3038-Edit

Maria Shmel'ova

członek zarządu, TUP, TUP, TUP

Posiada wieloletnie doświadczenie w koordynacji różnorodnych projektów finansowanych przez polskie i zagraniczne fundusze. Przez ostatnie dziesięć lat pracowała w organizacjach międzynarodowych i organizacjach pozarządowych w Polsce, takich jak UNGC, UNDP i Instytut Studiów Wschodnich. Przed tym pracowała w administracji państwowej i organizacjach pozarządowych w Ukrainie.

Absolwentka dwóch kierunków: międzynarodowe stosunki gospodarcze oraz międzynarodowe stosunki i dyplomacja. Autorka kilku artykułów na temat polityki międzynarodowej w polskich i zagranicznych periodykach. Z zamiłowania graficzka i ilustratorka.

IMG_2820-Edit

Monika Miłowska

członek zarządu, MAPUJ POMOC

Edukatorka, ekspertka ds. współpracy rozwojowej i pomocy humanitarnej.

Z wykształcenia Geografka i Orientalistka

Zwiedziła ponad 50 państw na świecie, a w 10 (w tym w Uzbekistanie, Kirgistanie, Boliwii i Indiach) prowadziła badania terenowe lub nadzorowała międzynarodowe projekty rozwojowe. Pracowała w międzynarodowych organizacjach pozarządowych oraz agendach i inicjatywach ONZ: UN Global Compact, Microfinance Centre, UNICEF Polska. Od 2013 roku współpracuje z polskim biznesem w ramach polskich i globalnych działań CSR oraz wykłada na UW Zarządzanie Pomocą Humanitarną.

Danusia

Danuta Trzcińska

koordynator, MAPUJ POMOC

Z wykształcenia i zamiłowania geografka. Pasję do podróżowania oraz poznawania nowych miejsc i ludzi realizowała m.in. w pracy w branży turystycznej. Kilka lat spędziła w Irlandii i w Danii, poszerzając swoje horyzonty – nie tylko myślowe – oraz bezpośrednio doświadczając różnorodności i wielokulturowości. Zafascynowana rozwojem człowieka, edukacją alternatywną, ideą porozumienia bez przemocy, jako opiekunka towarzyszyła dzieciom w leśnym przedszkolu, spędzając czas w naturze i wzajemnie się z nimi inspirując. Cenną wartością jest dla niej praca z misją na rzecz innych istnień i planety. W Fundacji CultureLab koordynuje projekt Mapuj Pomoc skierowany do uchodźczyń i uchodźców z Ukrainy.

IMG_2493-Edit

Agnieszka Zabrzewska

koordynator, TUP, TUP, TUP

Trenerka z zakresu edukacji międzykulturowej, globalnej oraz dla zrównoważonego rozwoju. Z wykształcenia mgr inż. architektury krajobrazu, florystka i nauczycielka. Zgłębianiem wiedzy o świecie zachłysnęła się, studiując w Czechach i w Niemczech oraz pracując dla misji chrześcijańskich. Swoje kompetencje nabyła w licznych projektach interdyscyplinarnych oraz we współpracy międzynarodowej. Swoje dotychczasowe doświadczenie zawodowe zawdzięcza przede wszystkim udziałowi w realizacji zadań, wspieranych przez polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych lub programy współfinansowane ze środków ERASMUS+.

W Fundacji CultureLab współautorka zabaw plastycznych i gier edukacyjnych o tematyce zrównoważonego rozwoju oraz ilustratorka części łamigłówek.

IMG_2600-Edit

Julia Stankiewicz

koordynator, TUP, TUP, TUP

Do zespołu Fundacji dołączyła w listopadzie 2021. Z wykształcenia logopedka – w Fundacji również zajmuje się komunikacją, ale od nieco innej strony. Wspiera nasz zespół również w administracji. Szuka najlepszego sposobu na organizację czasu, testując coraz nowsze aplikacje.

Iv

Iwona Górka

specjalistka ds. komunikacji i promocji, MAPUJ POMOC

Twórczyni treści, copywriterka i recenzentka książek. Posiada doświadczenie w koordynacji projektów, a także w różnorodnych działaniach marketingowych. Wieloletnia freelancerka, związana z branżą wydawniczą, psychologiczną i językową, współpracująca z organizacjami pozarządowymi. Z wykształcenia edytorka i antropolożka kultury.

Kaś_2

Katarzyna Jarzyńska

koordynator, TUP, TUP, TUP

Z wykształcenia psycholożka, z zamiłowania graficzka i ilustratorka, współautorka zabaw plastycznych i gier edukacyjnych o tematyce zrównoważonego rozwoju, prowadzi warsztaty edukacyjne dla najmłodszych w całej Polsce. Kocha podróże i odkrywanie nowych miejsc.

Tworzy akwarelowe wzory powierzchniowe, głównie dla najmłodszych.

IMG_3329-Edit

Aneta Duszyńska

specjalistka ds. komunikacji, TUP, TUP, TUP

Od 2018 roku aktywnie współpracuje z organizacjami pozarządowymi. W Fundacji  obecnie współtworzy portal edukacyjny Tup, Tup, Tup wspierając m.in. komunikację i media cyfrowe.

Współtwórczyni ogólnopolskich kampanii fundraisingowych i społecznych.

Miłośniczka podróży, muzyki i przyrody we wszystkich przejawach.

IMG_2346-Edit

Max Lis

specjalistka ds. informacji i współpracy międzysektorowej,

MAPUJ POMOC

Od lat związana z III sektorem. W pracy zawodowej kieruje się wsparciem społecznym i pożytkiem publicznym. Ukończyła studia z Informacji naukowej i bibliotekoznawstwa oraz Resocjalizacji z socjoterapią.

W Mapuj Pomoc odpowiada za aktualizowanie bazy danych oraz kontakt z zarejestrowanymi miejscami pomocowymi. Dodatkowo wdraża w cykl pracy zespołu narzędzia MEL (Monitoring, Evaluation and Learning). Poza Mapuj Pomoc udziela się również jako streetworkerka, pracując z osobami w kryzysie bezdomności. Interesuje się metodami zrównoważonego rozwoju i przeciwdziałaniem kryzysowi klimatycznemu.

Lubi poznawać i doświadczać różnorodność w kulturze, sztuce i społeczeństwie.

IMG_3148-Edit

Liliia Batsura

specjalistka ds. baz danych,

MAPUJ POMOC

Do zespołu Fundacji dołączyła w marcu 2023 r. Z wykształcenia geodetka i kartografka. Przed rozpoczęciem pełnowymiarowej rosyjskiej inwazji wojskowej mieszkała w Ukrainie. Pracowała tam w swojej specjalizacji ponad dziesięć lat.

W Fundacji CultureLab pracuje w projekcie Mapuj Pomoc, gdzie zajmuje się m.in. tłumaczeniami na język ukraiński.

IMG_2669-Edit

Agata Dacka

specjalistka ds. administracji

W liceum nauczyciel matematyki powiedział jej, że matematyka jest dziedziną ściśle humanistyczną – nie uwierzyła. Dzisiaj jest językoznawczynią pracującą w dziale administracji. W swojej pracy łączy wiarę w inkluzywność z kompetencjami organizacyjnymi. Dwupoziomowo zaangażowana w działania Fundacji: jako była bibliotekarka szkolna jest zaznajomiona z potrzebą edukacji środowiskowej wśród dzieci i młodzieży oraz z problemem deficytu łatwo przyswajalnych treści okołoekologicznych w literaturze, prywatnie – od lat zainteresowana tematem wielokulturowości i procesami integracyjnymi osób uchodźczych. Aktualnie uczy się języka tureckiego w kontekście etnolingwistycznym.

zdj na stronę_Ola

Aleksandra Sitkiewicz

specjalistka ds. komunikacji i współpracy międzysektorowej,

MAPUJ POMOC

Twórczyni treści, ekspertka ds. komunikacji społecznej, korektorka i redaktorka językowa z wieloletnim doświadczeniem w pracy dla wydawnictw prasowych i książkowych. W Fundacji współtworzy projekt Mapuj Pomoc – pisze i redaguje, wspiera działania komunikacyjne oraz dba o relacje z parterami. Z wykształcenia filozofka (UW) i dziennikarka (UMK). Kilka lat spędziła w podróży po Europie i Ameryce Południowej. Miłośniczka literatury, podróży i akwareli. Właścicielka najmilszego psa na świecie.

Fundacjaa

Aleksandra Penkowska

adwokat, TUP, TUP, TUP

Posiada ona kilkunastoletnie doświadczenie w doradztwie prawnym dla klientów polskich i zagranicznych. Jej specjalizacją i pasją jest ochrona własności intelektualnej.

Regularnie wspiera wiedzą organizacje pozarządowe. Bierze udział w projektach propagujących wiedzę prawną wśród dzieci i młodzieży. Aktywnie uczestniczy w pracach międzynarodowych stowarzyszeń prawniczych pracując m.in. nad raportami o stanie prawa i praktyki krajowej dotyczącymi wybranych zagadnień prawa własności intelektualnej.

Ukończyła Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, a także Szkołę Prawa Uniwersytetu Cardiff (uzyskując Certificate of Higher Education in Legal Studies), Szkołę Prawa Angielskiego i Europejskiego zorganizowaną przez Uniwersytet Warszawski we współpracy z Uniwersytetem Cambridge. Absolwentka Studiów Podyplomowych z Prawa Własności Intelektualnej na Uniwersytecie Warszawskim i Historii Sztuki w Collegium Civitas w Warszawie. Na listę adwokatów Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie wpisana od 2014 r. Po zdaniu egzaminu adwokackiego kontynuuje swój rozwój zawodowy regularnie uczestnicząc w polskich i międzynarodowych szkoleniach.

Miłośniczka gór o każdej porze roku.

IMG_2311-Edit

Julia Bochenek

koordynatorka ds. szkoleń międzysektorowych,

MAPUJ POMOC

Od kilku lat – jako wolontariuszka i pracowniczka – w sektorze pozarządowym (i nie planuje go opuszczać). Z wykształcenia prawniczka, chociaż jej serce należy do innych nauk społecznych takich jak socjologia czy pedagogika. Miłośniczka filozoficznych rozważań i szukania odpowiedzi.

Interesuje się konfliktami zbrojnymi, feminizmem, polityką oraz sportem. Ekstrawertyczka i gaduła.