Tup Tup Tup to portal dla rodziców, opiekunów, nauczycieli i wychowawców w szkole czy w przedszkolu. Tup Tup Tup to portal dla wszystkich, którzy chcieliby, aby ich maluchy wyrastały na osoby tolerancyjne, otwarte na świat i drugiego człowieka, mające różnorodną wiedzę z obszaru praw człowieka, ochrony środowiska czy zrównoważonego rozwoju.

Idea Tup, Tup, Tup pojawiła się w naszych głowach w 2015 roku. Chciałyśmy, aby na polskim rynku powstała marka, która będzie kojarzona przez dzieci i rodziców nie tylko z zabawą i kreatywnością, ale również z wiedzą, poszerzaniem horyzontów myślowych i przesłaniem, że ludzie – niezależnie od pochodzenia, wyznania czy płci – mają takie same prawa. Stworzenie unikalnych materiałów edukacyjnych dla dzieci w wieku od 3 do 9 lat stało się naszym głównym celem.

Uznałyśmy, że dzieciom w tak młodym wieku można opowiadać zarówno o równości, niezależnie od bogactwa czy miejsca pochodzenia, o potrzebie walki z biedą i głodem, o konieczności recyclingu, jak i o zrównoważonym rozwoju (prostszymi, odpowiednio dobranymi słowami). Ważne, aby dzieci od najmłodszych lat uczyły się tolerancji i solidarności nie przez deklamację niezrozumiałego wiersza, ale dzięki utożsamianiu się z pozytywnymi bohaterami.

Dlatego też stworzyłyśmy projekt Tup, tup, tup, w którym to główni bohaterowie, czyli: mała kotka – Tola; niesforny pies – Urwis oraz nastoletnia, ale już dość poukładana sówka – Pola, wciągają najmłodszych w magiczny świat.

Zwierzaki zabiorą dzieci do Danii, Indii czy Stanów Zjednoczonych, pokażą obchody Diwali, prawosławnego Bożego Narodzenia czy Yom Kippur, a podczas podróży zaprzyjaźnią się ze wszystkimi rodzajami i gatunkami zwierząt z całego świata.

Historia zaczyna się u nas, w Polsce, na podlaskiej ziemi. My, dorośli, wiemy, że to miejsce bajeczne nie tylko pod względem przyrody, ale i kultury. Z dziada pradziada żyją tu katolicy, prawosławni i wyznający islam Tatarzy, przy czym każdy z nich zachowuje swoją tradycję, a jednocześnie czuje się Polakiem, Europejczykiem czy mieszkańcem Ziemi. Dzieci o tej wyjątkowości dowiedzą się zupełnie przypadkiem…