Kampania Otwarte Miasta i Wsie: wywiady i artykuły w krajowych mediach

Poprzez projekt Otwarte Miasta i Wsie – inicjatywę Mapuj Pomoc i samorządów – chcemy włączyć w mapowanie urzędy pracy i ośrodki pomocy społecznej. Docieramy z wiedzą humanitarną do osób, które mają częsty kontakt z uchodźcami, a nie zawsze skuteczne narzędzia, by poprowadzić podopiecznych. Tworzymy jednocześnie sieć kontaktów dla przyszłych działań na rzecz odbudowy Ukrainy.

 

 

 

„Pomoc uchodźcom jest wciąż potrzebna” – wywiad z Moniką Miłowską

Na temat kampanii pojawiły się liczne relacje medialne. Kilka artykułów o nas opublikował „Dziennik Warto Wiedzieć”:

Dziennik jest partnerem medialnym naszej kampanii.

 

Redakcja „Dziennika Warto Wiedzieć” przeprowadziła też rozmowę z Moniką Miłowską. Prezeska naszej Fundacji mówiła nie tylko o przyszłym kierunku kampanii, ale także jej bieżących celach:

 

„Dotychczas platforma Mapuj Pomoc, którą prowadzi Fundacja CultureLab, mapowała głównie punkty prowadzone przez fundacje i organizacje. Zmapowaliśmy ponad 1600 organizacji z Polski i Ukrainy. Teraz chcemy, żeby dobrze zmapowane były wszystkie punkty pomocowe, szczególnie te samorządowe. Pozwoli to zaangażowanym grupom skuteczne nieść pomoc informacyjną, a jej beneficjentom usłyszeć o niej z aktualizowanego, rzetelnego i wiarygodnego źródła”.

Wywiad można przeczytać tutaj: Pomoc uchodźcom jest wciąż potrzebna – wywiad z Moniką Miłowską

 

Maria Shmelova w Polskim Radiu. Media ogólnopolskie o naszych działaniach

Wydarzeniem zainteresowało się także Polskie Radio. Podczas programu kierowanego do obywateli Ukrainy redakcja Polskiego Radia rozmawiała z Prezeską Fundacji Marią Shmelovą. Wywiadu w języku ukraińskim można posłuchać poniżej (pierwsza rozmowa w panelu po lewej, od ok. 09:10).

O organizowanej przez Mapuj Pomoc inicjatywie informowały ważne media ogólnopolskie. TVN24 w relacji z 18 kwietnia pisało:

 

„W Kielcach, stolicy regionu świętokrzyskiego, zainaugurowano ogólnopolską kampanię „«Otwarte miasta i wsie – mapowanie i współpraca dla Ukrainy». Jej celem jest zacieśnienie współpracy między instytucjami i organizacjami mającymi bezpośredni kontakt z ukraińskimi uchodźcami”.
  • Wzmiankę TVN24 o Otwartych Miastach i Wsiach można przeczytać tutaj.

Piszą o nas Ukrainian in Poland i Ukrayina.pl

Ideę mapowania i założenia kampanii w obszernym artykule w języku ukraińskim przedstawił portal Ukrayina.pl.

Portal Ukrainian in Poland opublikował zapowiedź inauguracji Otwartych Miast i Wsi wraz z opisem Mapuj Pomoc. Artykuł o nas można przeczytać po polsku, rosyjsku i ukraińsku. Redaktorzy portalu byli nami również na inauguracji w Kielcach.

 

 

 

[subscribe]