Nazwa Projektu: Kampania Promocyjno-Edukacyjna „Ważna Akcja – Segregacja!”

Grantodawca: Koalicja RECONOMY
Miejsce prowadzenia projektu: cała Polska
Data: 22-28 października 2018
Beneficjenci: dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym z terenu całej Polski

Cel projektu:
Celem projektu jest zachęcenie dzieci do prawidłowej segregacji śmieci. Poprzez odpowiednio dobrane materiały dydaktyczne Fundacja chciała zaciekawić dzieci tematem segregacji odpadów i wzmocnić w nich wrażliwość na potrzeby dbania o środowisko.

Działania:
1. 200 szkół podstawowych z Warszawy otrzymało newsletter z bajkami animowanymi „Inżynierka Wilczyca” oraz „Eko Patrol” (autorskie bajki Fundacji CultureLab, których premiera odbyła się 15 września 2018). Bajki powstałe w ramach grantu Po Stronie Natury.

2. Opracowano 5 kompletów materiałów dydaktycznych, uzupełniających kontekst bajek, które od poniedziałku do piątku były publikowane zarówno na portalu www.tuptuptup.org.pl jak i na 6 Grupach Facebookowych dla nauczycielek przedszkolnych i wczesnoszkolnych, w których skupionych jest ponad 30 000 edukatorów. Również dla nauczycieli przedszkolnych i wczesnoszkolnych, na podstawie tych materiałów powstał przewodnik rozesłany do wszystkich przedszkoli  i szkół  podstawowych w Warszawie. (Dodatkowo do pobrania na portalu edukacyjnym www.tuptuptup.org.pl)

3. Przez cały tydzień od 22 do 28 października Fundacja prowadziła kampanię promocyjną poprzez Portal Edukacyjny tuptuptup.org.pl, portal informacyjny ngo.pl, 3 radiostacje, Grupy Facebookowe zrzeszające nauczycieli oraz portale i gazety.

Projekt  realizowany jest w ramach Tygodnia Gospodarki Obiegu Zamkniętego (Circular Week), który w tym roku odbędzie się po raz pierwszy w Polsce w terminie 22-28 października 2018 r. Organizatorem jest Koalicja RECONOMY, a Partnerem Biznesowym – Stena Recycling.