2 września Piknik z Klimatem!

Na zaproszenie Ambasady Niemiec w Polsce jesteśmy w tym roku uczestnikami Pikniku z Klimatem, który odbędzie się 2 września na Placu Zamkowym. Piknik od lat jest świetną okazją, by w ciekawy sposób poszerzyć swoją wiedzę na temat ochrony środowiska, a w szczególności dbania o czyste powietrze oraz ochronę klimatu. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Główne hasło tegorocznego Pikniku z Klimatem: „Poznań – Warszawa – Katowice – od słów do dzieła”, nawiązuje do ważnego wydarzenia – Polska po raz trzeci będzie gościła Szczyt Klimatyczny Narodów Zjednoczonych. Pierwszy miał miejsce w 2008r. w Poznaniu. Drugi został zorganizowany po pięciu latach w Warszawie – COP 19. Tegoroczny COP 24 odbędzie się  w Katowicach i stanowi doskonałą okazję do pokazania światu, że polskie miasta rozwijają się odpowiedzialnie, z myślą o przyszłych pokoleniach i troską o naturę.

Wraz z najmłodszymi uczestnikami pikniku zbudujemy dom przygotowany całkowicie z eko materiałów! Szczegółów na razie nie ujawniamy, niech cała reszta pozostanie niespodzianką.

Zapraszamy! Piknik odbędzie się w godzinach 11.30 – 16.30.

Piknik z Klimatem organizowany jest w ramach projektu „Partnerstwo dla Klimatu” i został zapoczątkowany w 2008r., jako platforma współpracy i wspierania wydarzeń towarzyszących XIV Konferencji Klimatycznej COP14 w Poznaniu. Piknik z Klimatem to cykliczne wydarzenie ekologiczno-kulturalne organizowane w stolicy w ostatnią niedziele wakacji. W sąsiedztwie Zamku Królewskiego będzie można edukować się, wypoczywając i bawiąc się, co gwarantuje bogaty scenariusz.

Śledźcie profil wydarzenia na Facebooku.

Szczegółowy program atrakcji

[subscribe]