Warsztaty dla dzieci i szkolenia dla nauczycieli o ochronie środowiska

W grudniu 2019 i styczniu 2020 nasza Fundacja przeprowadziła szereg szkoleń dla nauczycieli w Warszawie i Częstochowie. Mieliśmy możliwość zaprezentowania nauczycielom naszych najnowszych materiałów edukacyjnych, które powstały w ramach międzynarodowego projektu „Kids for Eco Action„. Materiały edukacyjne – to scenariusze lekcji, z których każdy nawiązuje do jednej z bajek napisanych wraz z naszymi czeskimi (Lipka) i słowackimi (Daphne) partnerami.

Materiały miały na celu zwrócenie uwagi kadry wychowawców przedszkolnych na potrzebę edukacji dla najmłodszych dzieci o ochronie środowiska. Podczas szkoleń omówiliśmy sześć tematów: zmiana klimatu, segregacja śmieci, zagrożone gatunki zwierząt, ochrona pszczół, bioróżnorodność oraz zatrzymanie wody/pustynnienie.

Każda z nauczycielek otrzymała od nas w prezencie książkę „Niesamowite przygody Toli, Poli i Urwisa„, którą można również pobrać na naszej stronie w wersji elektronicznej.

Jako uzupełnienie wcześniejszych działań projektowych przeprowadziliśmy również dwa warsztaty w warszawskich przedszkolach. Tematem przewodnim były tym razem pszczoły. Wraz z dziećmi poznaliśmy problemy pszczół samotnic i spróbowaliśmy znaleźć rozwiązania, które mogłyby je wspomóc. Dowiedzieliśmy się, że istnieje wielka różnica pomiędzy gatunkami pszczół, próbowaliśmy naśladować ich zachowania, a na koniec każde dziecko czekał słodki poczęstunek, którego nie odmówiłaby żadna pszczoła!

Wy też możecie przeprowadzić taki warsztat u siebie w szkole lub przedszkolu. Wystarczy pobrać na naszej stronie komplet materiałów: książkę „Niesamowite przygody Toli, Poli i Urwisa” oraz scenariusze lekcji. Lub zaprosić nas do siebie, a całość weźmiemy na siebie!

Projekt „Kids for Eco Action” jest realizowany w partnerstwie z czeską organizacją edukacyjną Lipka oraz słowackim instytutem ekologii Daphne. Projekt jest finansowany przez Fundusz Wyszehradzki.

[subscribe]