Tup Tup po Ochocie i Żoliborzu – ruszamy z projektem

źródło: warszawa.naszemiasto.pl

Ruszamy z projektem „Dzieci poznają Ochotę i Żoliborz”. Po raz kolejny, wspólnie z Miastem Stołecznym Warszawa zapraszamy najmłodszych mieszkańców Warszawy na wspólne eksplorowanie zabytków, kultury i historii dwóch pięknych warszawskich dzielnic.

Dzięki aplikacji mobilnej “Tup Tup po Warszawie”, wzbogaconej o 20 nowych zabytków, zorganizujemy 2-godzinne spacery z których skorzysta 280 dzieci uczęszczających do przedszkoli, szkół podstawowych z Żoliborza i Ochoty. Zaprosimy 60 warszawskich rodzin na spacery tematyczne, w trakcie których wraz z mapą z zagadkami i będziemy wspólnie zwiedzać ciekawe zakątki historycznych dzielnic.

W ramach projektu powstanie również publikacja, w której znajdziecie 14 nowych gier, zabaw, zadań plastycznych oraz ciekawostek i anegdot dotyczących Ochoty i Żoliborza. Publikacja ukaże się w marcu 2021, ale już teraz można zarejestrować się do udziału w projekcie i otrzymać publikację w wersji drukowanej. Zwróćcie uwagę na to, że ze względu na finansowanie projektu publikację w wersji drukowanej mogą otrzymać jedynie placówki edukacyjne z Warszawy. Pozostałym chętnym prześlemy publikację w wersji pdf!

W efekcie podjęcia naszych aktywności, łącznie ponad 6000 dzieci skorzysta z projektu. Pośrednią grupą odbiorców, ze względu na młody wiek dzieci, będą również ich rodzice, dziadkowie i wychowawcy przedszkolni i wczesnoszkolni oraz inni opiekunowie.

Więcej na temat całości projektu przeczytacie TUTAJ

Partnerzy

Projekt współfinansowany przez Miasto st. Warszawa

[subscribe]