Szkolenie – Edukacja o Zrównoważonym Rozwoju z wirtualnym Kalendarzem Przedszkolaka

Z wielką przyjemnością informujemy, że razem z Fundacją Veolia Polska organizujemy szkolenie dla nauczycieli, które pomoże w przekazywaniu wiedzy na temat środowiska, społeczeństwa i zrównoważonego rozwoju w sposób łatwy i zrozumiały dla dzieci.

Podczas szkolenia będziemy zapoznawać Państwa również z najnowszym projektem naszej fundacji, tj. Kalendarzem Przedszkolaka w ramach, którego tworzymy gotowe do wykorzystania treści o zrównoważonym rozwoju w sposób przystępny dla dzieci oraz nauczyciela. Wirtualny Kalendarz Przedszkolaka zawiera 40 pakietów materiałów edukacyjnych poświęconych wyjątkowym dniom w roku, takim jak Dzień Ziemi, Dzień Wody, Dzień Orangutana lub Dzień bez plastiku. Tematy są przedstawione w sposób nawiązujący do środowiskowych Celów Zrównoważonego Rozwoju.

Kalendarz ma za zadanie ułatwić pracę edukatorów proponując gotowe do wykorzystania materiały i zachęcić do zabawy dzieci poruszając niebanalne tematy. Przedszkolaki będą uczyć się przez zabawę. Dowiedzą się o tańcu pszczół wchodząc w ich rolę albo o energii odnawialnej wody przeprowadzając eksperyment przy pomocy plastikowej butelki i korka. Wykorzystujemy proste dostępne dla wszystkich elementy, aby porozmawiać z dziećmi o tematach poważnych.

 

Nasze szkolenie odbędzie się w dwóch terminach:

  • 13 czerwca o godzinie 17:00
  • 22 czerwca o godzinie 18:00

Główny Partner

Zapraszamy do rejestracji

Podczas szkolenia zaprezentujemy praktyczne metody i narzędzia, które umożliwią skuteczne przekazywanie trudnej wiedzy w sposób interesujący i angażujący dla uczniów. Będziemy omawiać konkretne tematy związane z ochroną środowiska, społecznymi wyzwaniami oraz zrównoważonym rozwojem.

Serdecznie zachęcamy wszystkich nauczycieli do rejestracji!

Dołącz do nas i odkryj nowe sposoby na efektywne przekazywanie wiedzy, które zainspirują i zaangażują Twoich uczniów!

Projekt będzie częścią większego projektu finansowanego przez Deutsche Bundesstiftung Umwelt oraz realizowanego we współpracy z Naturschutzzentrum „Oberlausitzer Bergland“ Neukirch.

[subscribe]