Nasza Eko-prelekacja na 15. Forum Wychowania Przedszkolnego Bliżej Przedszkola w Krakowie

Czy dziecko może dbać o przyrodę? Czy powinno chronić środowisko? Czy nie jest za małe, żeby rozmawiać z nim o zmianie klimatu, smogu czy zagrożonych gatunkach zwierząt?

O tych i innych tematach prezeski naszej Fundacji – Maria Shmelova i Monika Miłowska  miały okazje opowiedzieć podczas swojej prelekcji  „Zrównoważony rozwój w przedszkolu, czyli Przedszkolaki – najlepszymi przyjaciółmi planety!” –  27 kwietnia bieżącego roku, podczas 15. Forum Wychowania Przedszkolnego Bliżej Przedszkola w Krakowie, organizowanego przez Bliżej Przedszkola – Wychowanie i Edukacja.

Nasze prelegentki dzieliły się z uczestnikami wydarzenia pomysłami na wprowadzenie w codzienność przedszkolną wątków środowiskowych, opowiadały też czym jest zrównoważony rozwój i jak uczyć o nimi dzieci. Gdzie szukać inspiracji do rozpoczęcia działań na rzecz naszej planety skutecznie angażując w to najmłodszych. Dzieliły się dobrymi praktykami wykorzystywanymi przez naszą Fundację.

O Forum

Forum Wychowania Przedszkolnego już po raz  15. gościło aż 500 nauczycielek i nauczycieli przedszkoli z całego kraju. Dwa dni inspiracji, motywacji i energii ludzi zaangażowanych w edukację najmłodszych pokoleń dzieci. Wydarzenie wyjątkowe i bardzo potrzebne. Sieć wsparcia i skarbnica pomysłów do dalszych działań. Przede wszystkim jednak grupa bardzo zaangażowanych w edukację maluchów ludzi!

Jesteśmy bardzo wdzięczni za możliwość uczestniczenia w tej wyjątkowej inicjatywie.

Trzy słowa, które najlepiej mogą określić Forum to:  ENERGIA, MOC i ZABAWA, czyli dokładnie czego maluchy potrzebują najbardziej!

 

Fotorelacja ze spotkania

[subscribe]