Monika Miłowska facylitatorką Youth Wave Summit 2021

W dniach 19-21 listopada 2021 odbywa się Youth Wave Summit 2021 w którym bierze udział młodzież z różnych części świata. Łącznie reprezentują ponad 40 państw ze wszystkich kontynentów. Monika Miłowska, Członkini Zarządu Fundacji CultureLab, została zaproszona do facylitowania ścieżki „Prawa Człowieka”.

Co to takiego Youth Wave Summit 2021?

Celem spotkania jest stworzenie forum dyskusji o najważniejszych problemach współczesnego świata: zmianach klimatu, zaangażowaniu obywatelskim i pomyślnym rozwoju młodych ludzi (climate change, well-being of youth, civic engagement). Te trzy zagadnienia zostaną podzielone na mniejsze tematy, ściśle powiązane z Celami Zrównoważonego Rozwoju.

Dyskusja prowadzona jest zgodnie z modelem ONZ, w którym każdy uczestnik wciela się w rolę delegata przydzielonego mu państwa członkowskiego Organizacji Narodów Zjednoczonych i reprezentuje jego stanowisko. Uczestnicy szczytu dowiedzieli się wcześniej, jaki kraj został im przydzielony i  mogli się przygotować merytorycznie do wydarzenia. Dzięki zastosowaniu tej metody uczestnicy otwierają się na inne kraje i kultury, a wypracowane przez nich stanowiska będą uwzględniać spojrzenie różnych państw.

Młodzież z całego świata dostała wskazówki i materiały, które pomogły im w przygotowaniu się do konferencji.

Od wczoraj (19 listopada) Monika Miłowska prowadzi ścieżkę prawa człowieka, gdzie moderuje dyskusje rozmawiając o możliwości zmiany edukacji, kreowania liderów i zwiększania świadomości w obszarze praw człowieka.

Więcej o wydarzeniu tu: https://youthwave.zhp.pl/youth-wave-summit/

[subscribe]