Weź udział w projekcie Mały Obywatel Świata II – otrzymaj książkę!

Chcesz poprowadzić fascynujące zajęcia dla najmłodszych dzieci z Edukacji Globalnej?

Chcesz zachęcić dzieci do działań na rzecz środowiska i drugiego człowieka?

Chcesz otrzymać ciekawe materiały edukacyjne, dostosowane do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym?

Jeśli odpowiedź na wszystkie powyższe pytania brzmi tak, to projekt „Mały Obywatel Świata II” jest dla Ciebie!

Aż 400 bezpłatnych egzemplarzy książki „Mały Obywatel Świata II” czeka na przedszkola, szkoły i biblioteki z MIEJSCOWOŚCI I MIAST (PONIŻEJ 500 TYS. MIESZKAŃCÓW) z terenu całej Polski, które chcą poprowadzić z dziećmi ciekawe zajęcia z Edukacji Globalnej min. w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej (18-24 listopada 2019)!

Projekt Mały Obywatel Świata II, powstał w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Dlaczego warto dołączyć do projektu Mały Obywatel Świata II

W tym roku aż 400 placówkom edukacyjnym z NAJMNIEJSZYCH WSI I MIAST Z CAŁEJ POLSKI, chcemy przekazać naszą drugą książkę z cyklu „Mały Obywatel Świata”. Wraz z Tolą, Polą i Urwisem ponownie chcemy zachęcić Was i Waszych podopiecznych do rozpoczęcia działań na rzecz innych ludzi i przyrody. W Tygodniu Edukacji Globalnej jak i każdego dnia, chcemy zachęcić do myślenia o tym, jakie zmiany, wspólnie z najmłodszymi dziećmi możecie zapoczątkować na Waszych podwórkach, w domach, szkołach, czasem całych regionach.

Tym razem zachęcamy Was do podjęcia nowych tematów, chociaż wciąż nawiązujących do 17 Globalnych Celów, czyli 17 celów Zrównoważonego Rozwoju*.

Biorąc udział w projekcie chcemy abyście porozmawiali z dziećmi o:

– BOGACTWIE PRZYRODNICZYM AMAZOŃSKICH LASÓW

– RÓWNYM DOSTĘPIE DO EDUKACJI DLA DZIEWCZYNEK I CHŁOPCÓW

-OGRANICZANIU ILOŚCI ŚMIECI

– ENERGII ODNAWIALNEJ

– PRZECIWDZIAŁANIU SUSZY

Co znajdziecie w naszych materiałach? Dlaczego warto je otrzymać?

W ramach projektu każda placówka otrzyma pomysły na gry i zabawy w formie pdf oraz jeden egzemplarz drukowanej, bezpłatnej książki „Mały Obywatel Świata”. Książka zawiera 5 edukacyjnych bajek dzięki którym dzieci dowiedzą się wielu fascynujących rzeczy o życiu w Amazonii, Pakistanie, Indonezji, Tanzanii czy Czechach. Wszystko w kontekście najważniejszych wyzwań środowiskowych i społecznych przed jakimi stoi nasz świat.

Podróżując z Tolą, Polą i Urwisem do Amazonii dzieci odkryją bogactwo naturalne lasów równikowych, poznają zwierzęta i rośliny występujące wyłącznie na tym obszarze i dowiedzą się, dlaczego musimy chronić tamtejszą unikalną przyrodę. W Pakistanie, budując robo-psa, dzieci zrozumieją jak wiele trudności musi pokonać dziewczynka, by móc systematycznie chodzić do szkoły. Odwiedzając Osadę Kopciuchów w Tanzanii dowiedzą się, że energia wytwarzana z węgla czy ropy niezwykle zanieczyszcza środowisko. Na szczęście mądry Słoń Barnaba oraz flaming wskażą im, jak wytwarzać energię zieloną – przyjazną środowisku. Zwiedzając świątynię Parambanan w Indonezji dzieci będą zaskoczone, jak bardzo naszą planetę zanieczyszczają zbędne reklamówki i opakowania. Stara, mądra indonezyjska małpka oraz latający smok pokażą im alternatywę dla plastikowych opakowań. Wreszcie w Czechach poznacie innowacyjnego inżyniera – ślimaka Tyka, który opowie Wam o sposobach na zachowanie wilgoci w glebie.

Zasady otrzymania książki

Jeśli chciałbyś otrzymać od nas książkę „Mały Obywatel Świata II” w wersji drukowanej, a na maila otrzymać zestaw gier i zabaw do książki zapoznaj się z poniższymi zasadami:

  • 1 placówka może otrzymać 1 bezpłatną książkę.
  • Aby otrzymać książkę, należy:
    • w listopadzie, najlepiej w trakcie Tygodnia Edukacji Globalnej (18-24 listopada 2019) przeprowadzić min. jedne warsztaty/ lekcję/ zajęcia
    • do 30 listopada, na adres tuptuptup@culturelab.pl wysłać potwierdzenie przeprowadzenia zajęć w postaci krótkiego podsumowania (nazwa placówki, liczba dzieci, tytuł warsztatu, opis (300 – 500 znaków). Przykładowe POTWIERDZENIE jest do pobrania tutaj
  • Chęć otrzymania książki może wyrazić zarówno dyrekcja jak i nauczyciel poprzez wypełnienie formularza online. W formularzu zebrane są dane niezbędne do kontaktu z nauczycielami oraz dane adresowe placówki,  do której ma zostać wysłana książka.
  • Prosimy o nie wysyłanie maili z prośbą o wysyłkę bezpłatnej książki. Zgłoszenia przyjmujemy JEDYNIE poprzez wypełnienie specjalnie przygotowanego formularza.
  • Wszystkie placówki, które zostaną zakwalifikowane do bezpłatnej wysyłki książek, zostaną powiadomione mailowo. 8 listopada, oraz  dodatkowo 12 listopada. Na adres e-mail podany przez zgłaszającego się w formularzu, zostanie wysłany mail potwierdzający zakwalifikowanie do projektu „Mały Obywatel Świata II”
  • W przypadku większej liczby zgłoszeń, o zakwalifikowaniu do projektu decydować będzie wielkość miejscowości oraz kolejność zgłoszenia

UWAGA: Grupą docelową projektu są dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym z najmniejszych miejscowości w woj. mazowieckim. Placówki położone w największych aglomeracjach miejskich – np. w Radomiu czy w Warszawie – NIE MOGĄ stać się beneficjentami projektu. Zgłoszenia placówek z dużych miasyt zostaną automatycznie wykreślone z listy wysyłkowej.

[subscribe]