Najlepsza książka na zakończenie roku!

Drodzy Nauczyciele,
jeśli zastanawiacie się, jaki prezent przygotować dla swoich podopiecznych na koniec roku, proponujemy Wam wzięcie pod uwagę pozycji „Mały Obywatel Świata” Książka która otrzymała patronat Rzecznika Praw Obywatelskich RP, składa się z pięciu opowieści o przygodach trójki bohaterów – sowy, kota i psa – i uczy dzieci jak dbać o przyrodę i innego człowieka.

Dodatkowo na naszej stronie rodzice będą mogli pobrać bezpłatne materiały – pomysły na gry i zabawy z dzieckiem, a wszystko na podstawie bajek, zawartych w książce. Dziecko będzie mogło nie tylko wysłuchać bajek, ale też przyswoić otrzymaną wiedzę poprzez zabawę.

Wchodźcie na naszą stronę, zamawiajcie książki, a wszystkim zainteresowanym wyślemy je z dedykacją autorek! Więcej takich ofert na rynku nie znajdziecie!

KONTAKT: Monika Miłowska – monika.milowska@culturelab.pl, 500 196 735

Okładka książki "Mały obywatel Świata"

O książce

Mały Obywatel Świata to pięć historii o niezwykłych przygodach trojga przyjaciół, którzy za sprawą magicznego kompasu przenoszą się do pięciu państw: Indonezji, Indii, Egiptu, Stanów Zjednoczonych oraz Jordanii. Spotkania z dziećmi z innych stron świata sprawiają, że Pola, Tola i Urwis angażują się w działania na rzecz ochrony zdrowia, równości czy pokoju. Odkrywają, jak wiele drobnych i ważnych rzeczy mogą sami zrobić dla innych, dla siebie, dla środowiska.

Podróżując z Tolą, Polą i Urwisem do Indonezji, dzieci odkryją bogactwo naturalne lasów równikowych oraz dowiedzą się, jak bezcenne jest prawo do opieki zdrowotnej. Snurkując w jednym z parków narodowych Egiptu przekonają się, że rafa koralowa jest podwodnym skarbem i trzeba robić wszystko, aby ją uratować. W Indiach dzieci poznają wartość prawa do edukacji, a w Stanach Zjednoczonych – siłę głosu mieszkańców zaangażowanych w lokalne wybory. Na koniec Tola, Pola i Urwis przeniosą się do obozu dla uchodźców w Jordanii i przekonają, jak trudne jest życie dzieci po stracie bezpiecznego domu, a czasem także … rodziny.

Mały Obywatel Świata z delikatnością i wyczuciem, jasnym i zrozumiałym dla dzieci językiem porusza ważne i trudne tematy. Są to bajki napisane dla dzieci i to dzieci były ich pierwszymi recenzentami. Ale jest to także książka dla dorosłych, rodziców, opiekunów i nauczycieli, którzy szukają pomysłu na to, jak o nieprostych tematach rozmawiać z dziećmi i odpowiadać na pytania o poważne sprawy.

Mały Obywatel Świata otrzymał Honorowy Patronat Rzecznika Praw Obywatelskich. Książka powstała w ramach programu  polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych. 

[subscribe]