I Międzynarodowa Konferencja dla nauczycieli przedszkolnych

Cieszymy się bardzo, ponieważ nie raz podchodziliśmy do tej idei, ale wreszcie się udało!

12-13 maja, w Warszawie, w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjnych i Szkoleń, odbędzie się nasza I Międzynarodowa Konferencja dla Nauczycieli Przedszkolnych i Wczesnoszkolnych pod tytułem „Nauczyciele Przyszłości – Razem dla Środowiska”. Tematem przewodnim tego wydarzenia będzie oczywiście zrównoważony rozwój, ekologia, ochrona środowiska w procesie edukacji dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Na dwa dni, do Warszawy zawitają wybitni eksperci oraz nauczycielki z Czech, Słowacji i Ukrainy. Czeka nas porządna dawka wiedzy, pozytywnej energii! Będzie to niesamowity impuls dla nas wszystkich do działań na rzecz środowiska! Jednym słowem, będzie się działo!!!

Całe wydarzenie skupi się wokół sześciu zagadnień:

  • mała retencja wody (SDG 6)
  • segregacja śmieci (SDG 12)
  • bioróżnorodność (SDG 15)
  • ochrona pszczół (SDG 15)
  • zagrożone gatunki zwierząt (SDG 14)
  • zmiana klimatu (SDG 13)

Program konferencji zawieraćbędzie różnorodne formy interakcji – pracę w grupach, stoliki eksperckie, wizyty studyjne, panele dyskusyjne i pokazy.

Jeśli chcielibyście wzbogacić własny zasób pomysłów edukacyjnych zabaw z dziećmi, dowiedzieć się, jak edukacja o zrównoważonym rozwoju wygląda w naszym regionie, poznać nauczycielki pracujące z dziećmi w wieku przedszkolnym w krajach sąsiadujących z Polską, a może nawet zaprzyjaźnić się z niektórymi, zarejestrujcie się do udziału w konferencji (formularz rejestracyjny uruchomimy 14 lutego 2022)!

 

A teraz kilka kwestii organizacyjnych:

Data: 12-13 maja 2022 (12 maja: 10:00 – 18:00 ; 13 maja 9:00 – 13:00)

Miejsce: Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń (WCIES), ul. Stara 4, Warszawa

Język:  Ze względu na międzynarodowy charakter wydarzenia, roboczym językiem konferencji będzie język angielski.

Koszt udziału: 0 zł

W ramach konferencji, każdy zarejestrowany nauczyciel otrzyma możliwość skorzystania z bezpłatnych przerw kawowych oraz 2* lunchu.

Koszty podróży:  Dla osób spoza Warszawy mamy pulę 20 bezpłatnych noclegów hotelowych w pokojach TWIN standard w hotelu IBIS. Jeśli będziecie potrzebować zakwaterowania, prosimy zaznaczyć to w formularzu rejestracyjnym. Decyduje kolejność rejestracji.

Materiały Edukacyjne: Każdy nauczyciel otrzyma materiały edukacyjne ze scenariuszami lekcji dotyczącymi: oszczędzania wody, bioróżnorodności, życia w rzekach, segregacji odpadów, zmian klimatu

Konferencja Nauczyciele Przyszłości – Razem dla Środowiska, realizowana jest w ramach programu Sustainable Future. Jest kontynuacją naszej długoletniej współpracy z organizacjami pozarządowymi regionu Wyszehradzkiego (Lipka, Daphne oraz Yurashky), a także jest finansowana ze środków Funduszu Wyszehradzkiego.

[subscribe]