Green Building Award 2020 przyznane projektowi – Bezpieczne domy – przyjazne miasta

Z ogromną radością chcieliśmy podzielić się informacją, że w dniu 9 października 2020 projekt „Bezpieczne Domy  – Przyjazne Miasta” otrzymał Główną Nagrodę w ramach GREEN BUILDING AWARDS 2020 w kategorii – GREEN PRODUCT OF A YEAR.

Jesteśmy ogromnie dumni, że projekt edukacyjny, kierowany do najmłodszych dzieci, zyskał tak duże uznanie wybitnych polskich architektów, urbanistów i osób pracujących na co dzień na rzecz Zrównoważonego Rozwoju Miast. W sierpniu, jeszcze przed nominacją do Nagrody, projekt został uhonorowany Patronatem Honorowym Rzecznika Praw Obywatelskich.

Jak brzmiało uzasadnienie Jurry:

„Nikt nie jest zbyt młody, by działać na rzecz swojego domu, miasta czy okolicy – nagrodzony produkt promuje postawę empatii, współpracy i działań w ramach wolontariatu. Niesie cenne walory edukacyjne w zakresie kształtowania i funkcjonowania bezpiecznych, zrównoważonych miast i budynków. Program kształcenia dzieci przedszkolnych „Bezpieczne domy – przyjazne miasta” fundacji CultureLab poprzez nowoczesne materiały dydaktyczne obejmujące bajki edukacyjne, gry terenowe, prezentacje, poszerza świadomość środowiskową, ale również kulturową. Na tle szerokiej światowej perspektywy przedstawia zagadnienia, jakie każdy od malucha po seniora powinien rozumieć: działanie paneli fotowoltaicznych, systemów małej retencji, znaczenie miejskiej zieleni, zrównoważonego transportu publicznego. Chciałabym zobaczyć podobne projekty kierowane do osób dorosłych, ponieważ prawdziwe i długofalowe zmiany społeczne dokonują się tylko wtedy, jeśli iskra zmiany pochodzi z różnorodnych obszarów i grup społecznych.”

Chcieliśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu.

Po pierwsze – naszemu partnerowi – Habitat for Humanity Poland, który na początku tego roku, zawierzył naszej Fundacji realizację części większej, międzynarodowej kampanii rzeczniczej „Build Soild Ground”, ufając że wspólnie z Fundacją TupTupTup (CultureLab) stworzy coś wyjątkowego.

Dziękuję wszystkim Centrom i Ośrodkom Doskonalenia Nauczycieli, które wsparły rozpowszechnienie projektu wśród nauczycieli. W sposób szczególny podziękowania ślemy do:

  • Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sosnowcu,
  • Miejskiego Ośrodka Doradztwa Metodycznego w Białymstoku,
  • Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie – oddział w Tarnobrzegu,
  • Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie
  • Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach,
  • Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie Filia w Olecku,
  • Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno Społecznych i Szkoleń,

To dzięki cudownym, zaangażowanym nauczycielkom, koordynatorkom, dyrektorkom udało się dotrzeć do ponad 420 nauczycieli z Polski i przeszkolić z zakresu mieszkalnictwa.

Podziękowania kieruję również do wszystkich nauczycieli i nauczycielek. Dziękujemy, że włączyliście się do projektu i od września edukujecie dzieci na temat życia w tych pięknych i zrównoważonych miastach jak i na temat życia w obszarach slumsowych i ubogich.

Dziękujemy Pani Krystynie Czubównie za użyczenie głosu i nagranie audiobooków, które przez kilka kolejnych lat będą mogły słuchać najmłodsze dzieci. Dziękujemy również Panu Adamowi Wacławskiemu i Wydawnictwu Akord (Śpiewające Brzdące) – które nagrało hymn projektu „Budujemy domy”.

Mamy nadzieję, że patronaty medialne: Magazynu Gaga, Bliżej Przedszkola oraz Qlturka sprawią, że o projekcie usłyszy cała Polska.

z wyrazami szacunku i wdzięczności, dla wszystkich z Państwa, którzy przyczynili się do sukcesu projektu „Bezpieczne Domy – Przyjazne Miasta”

zespół TupTupTup

[subscribe]