27.X (sobota) – warsztaty Segregacja – Ważna Akcja! ZAPRASZAMY

Dziś rozpoczyna się :Tydzień GOZ” – inicjatywy pomagającej nam wszystkim zrozumieć, czym jest Gospodarka Obiegu Zamkniętego, którą w skrócie nazywamy GOZ. Z tej okazji już dziś zapraszamy na 27 października (najbliższa sobota) na warsztaty rodzinne  – Segregacja – Ważna Akcja!

CO ZROBIMY W TRAKCIE WARSZTATÓW?

W ramach warsztatu Segregacja – Ważna Akcja:

  • Dzieci obejrzą dwa wciągające filmy animowane Eko-Patrol oraz Inżynierka Wilczyca. W trakcie zabawnych przygód bohaterzy filmów pokażą dzieciom dlaczego warto segregować śmieci.
  • Rodzinnie porozmawiamy o tym co robimy w domu ze skórką od banana, kartką papieru czy butelką. W trakcie zabawy dzieci zobaczą w jaki sposób powinno się segregować śmieci.
  • Na koniec każde dziecko otrzyma również torbę bawełnianą, którą będzie mogło ozdobić i zabierać ze sobą do domu/ na zakupy.

Rejestracja na warsztaty odbywa się poprzez maila tuptuptup@culturelab.pl lub poprzez Wydarzenie na Facebooku

Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń!

GDZIE NAS ZNAJDZIESZ?

Data: 27 października – sobota

Godzina: 12:00 – 13:30

Miejsce: Warsztat Warszawski (na parterze) – pl. Konstytucji 4

Warsztat kierowany do: dzieci w wieku 4-10 lat

GOZ to nic innego jak zrównoważona produkcja i konsumpcja. Czyli co? Chodzi o to aby produkować jak najmniejszą ilość odpadów, a jednocześnie przetwarzać i wykorzystywać ponownie te tworzywa, które raz wytworzyliśmy. Jak twierdzą organizatorzy Circular Week „Wspólnymi siłami możemy przyczynić się do poprawy stanu naszego środowiska, do lepszego wykorzystywania zasobów i do zrównoważonego wzrostu społeczno- gospodarczego.

„Polish Circular Week” czyli Tydzień GOZ to cykl wydarzeń, które mają na celu edukację i promocję postaw, zachowań i rozwiązań z obszaru gospodarki cyrkularnej.Fundacja CultureLab dołączyła się w tym roku do grona organizacji zaangażowanych na rzecz niwelowania ilości śmieci. W tym roku zapraszamy  najmłodsze dzieci do zapoznania się z zasadami segregacji śmieci (i nie tylko).

Przez cały tydzień (od 22 do 27 października) na stronie www.tuptuptup.org.pl zamieszczać będziemy scenariusze lekcji dotyczące SEGREGACJI ŚMIECI i ZMNIEJSZENIA LICZBY ODPADÓW. Ze scenariuszy mogą korzystać nie tylko nauczyciele pierwszych klas szkoły podstawowej i przedszkoli, ale też i rodzice.

zapraszamy więc do pobrania!!!

Warsztaty  realizowany jest w ramach Tygodnia Gospodarki Obiegu Zamkniętego (Circular Week), który w tym roku odbędzie się po raz pierwszy w Polsce w terminie 22-28 października 2018 r. Organizatorem jest Koalicja RECONOMY, a Partnerem Biznesowym – Stena Recycling.

[subscribe]